Türkiye’nin Oscar Aday Adayı Kış Uykusu!

Nuri Bilge Ceylan’ın, Altın Palmiye ödüllü filmi “Kış Uykusu”; Oscar aday adayı olarak belirlendi! Turizm Bakanlığı Sanatsal Etkinlikler Komisyonu tarafından aday adayı olarak gösterilen “Kış Uykusu”ilk 5’e kalması durumunda 87. Akademi Ödülleri’nde “En İyi Yabancı Film” dalında Türkiye’yi temsil edecek.

Kis Uykusu (2)

 

Daha önce “Üç Maymun” filmiyle, 81. Akademi Ödülleri’nde son 9 film arasında yer almayı başaran Nuri Bilge Ceylan, “Kış Uykusu”filmiyle ikinci kez Oscar yolunda… Dünya prömiyerini yaptığı 67. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile dönen “Kış Uykusu”“En İyi Yabancı Film” dalında Oscar ödüllerinde aday adayı olarak gösterildi. Turizm Bakanlığı Sanatsal Etkinlikler Komisyonu tarafından Türkiye’nin Oscar adayı olarak gösterilen film için tanıtım çalışmalarına başlanacak. Yapımcılığını ZeynoFilm’in üstlendiği “Kış Uykusu”nun; 87. Akademi Ödülleri’nde önce ilk 9, sonrasında ise ilk 5 aday arasında yer alıp almayacağı ise 15 Ocak 2015 tarihinde belli olacak.

Yazarın Puanı:
Ekşi Sinema Puanı:
0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5