49. Altın Portakal Ödülleri Sahiplerini Buldu!

altın portakal

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

 

En İyi Film: Güzelliğin On Par’ Etmez… (Hüseyin Tabak)

En İyi Yönetmen: Erdem Tepegöz (Zerre)

En İyi Kadın Oyuncu: Elveda Katya (Anna Andrusenk)

En İyi Erkek Oyuncu: Güzelliğin On Par’ Etmez… (Abdülkadir Tuncer)

En İyi İlk Film: Zerre (Erdem Tepegöz)

Jüri Özel Ödülü: Toprağın Çocukları (Ali Adnan Özgür)

En İyi Senaryo: Güzelliğin On Par’ Etmez (Hüseyin Tabak)

En İyi Müzik: Elveda Katya (Tamer Çıray)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Güzelliğin On Par’ Etmez… (Lale Yavaş)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Tansu Biçer (Küf)

En İyi Film- Siyad Ödülü: Zerre

En İyi Kurgu: Güzelliğin On Par’ Etmez… (Christoph Loidl)

En İyi Sanat Yönetmeni: Zerre (Tora Aghabayova)

En İyi Görüntü Yönetmeni: Pazarları Hiç Sevmem (Florent Herry)

 

Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Güzelliğin On Par’ Etmez… (Yüşa Durak)

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü:Küf (Nimet İnkaya, Gila Benezra)

Antalya Kent Konseyi Ödülü: Elveda Katya (Ahmet Sönmez)

Toplumsal Vicdan Ödülü: Menekşe’den Önce

 

(Jüri: Hülya Avşar, Ayşegül Aldinç, Barbara Boyle, Barış Pirhasan, Erdil Yaşaroğlu, Prof. Dr. Gülseren Güçhan,Levent Kazak, Mine G. Kırıkkanat, Pelinsu Pir, Selçuk Yöntem, Sümer Tilmaç, Tunca Arslan, Uğur İçbak)

(Siyad Ulusal Jürisi: Erkan Aktuğ, Gözde Onaran, Rasih Yılmaz)

 

ULUSLARARASI UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

 

En İyi Film: Aglaya (Krisztina Deak)

En İyi Film – Jüri Özel Ödülü: Keep Smiling (Rusudan Chkonia)

En İyi Performans Ödülü: Supermarket (Marian Dziedziel)

Siyad Uluslararası Ödülü: Aglaya (Krisztina Deak)

Gençlik Jürisi Ödülü: Keep Smiling (Rusudan Chkonia)

 

(Jüri: Istvan Szabo, Barbara Hollender, Belçim Bilgin, Claudie Ossard, Cem Özer, Jacques Van Heijningen)

(Siyad Uluslararası Jürisi: Ceylan Özgün Özçelik, Sevin Okyay, Okan Arpaç)

 

ULUSAL BELGESEL YARIŞMASI

 

En İyi Belgesel: Siirt’in Sırrı (İnan Temelkuran)

En İyi İlk Belgesel: Ben, Sen, O (Zeynep Oral)

En İyi Belgesel – Jüri Özel Ödülü: Yuva (Ebubekir Çetinkaya)

(Belgesel Jürisi: Ali Ulvi Uyanık, Kemal Öner, Nalan Sakızlı, Nezahat Gündoğan, Perihan Taş Öz)

 

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

En İyi Kısa Film Jüri Özel Ödülü: Buhar (Abdurrahman Öner)

En İyi Kısa Film: Sessiz – Be Deng (Rezan Yeşilbaş)

(Ulusal Kısa Film Jürisi: Can Evrenol, Fırat Yücel, Erol Mintaş, Selin Sevinç, Özay Fecht)