Filmekimi programı açıklandı

Bu yıl 28 Eylül-6 Ekim arasında düzenlenecek olan Filmekimi’nin programı açıklandı.

customBanner

Programda Abdellatif Kechiche’in yönettiği ve Cannes’da Altın Palmiye kazanan Mavi En Sıcak Renktir, Hirokazu Koreeda’nın yönettiği Benim Babam, Benim Oğlum; Coen Kardeşler’in yönettiği Sen Şarkılarını Söyle isimli filmlerin yanı sıra, Onur Ünlü’nün, İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Film ödülünü alan ve ticari dağıtıma girmeyen filmi Sen Aydınlatırsın Geceyi ile Jean-Luc Godard, Peter Greenaway ve Edgar Pêra’nın üç boyutlu üç kısa filminden oluşan 3x3D de yer alıyor.

Jim Jarmusch, Asghar Farhadi, Kim Ki-duk, François Ozon ve Claire Denis’nin son filmlerinin de gösterileceği program filmekimi.iksv.org adresinden veya İstanbul’da Atlas, Beyoğlu ve Nişantaşı City’s sinemaları ile Biletix satış noktaları, Lale Kart Buluşma Noktaları ve İKSV’den temin edilebilecek Filmekimi broşürlerinden incelenebilir.

İstanbul’daki gösterimler için biletler 21 Eylül Cumartesi, saat 10.30’da satışa çıkacak. Biletler Biletix’ten veya Atlas ve Beyoğlu sinemaları gişelerinden satın alınabilecek.