16. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali ’12 Years a Slave’ Filmiyle Açılıyor!

Oscar’ın en güçlü adayları arasında gösterilen ve ilk gösterimini Toronto Film Festivali’nde gerçekleştiren, Steve McQueen imzalı “12 Yıllık Esaret” filmi, bu sene 16. senesini geride bırakacak olan Randevu İstanbul Film Festivali’nin ilk randevusu!

İngiliz sinemacı Steve McQueen’in yönetmenliğini üstlendiği “12 Yıllık Esaret” filminin oyuncu kadrosunda Chiwetel Ejiofor ve Michael Fassbender‘ın yanısıra Brad Pitt, Benedict Cumberbatch ve Paul Giamatti gibi yıldızlar yer alıyor. Türkiye’de bir daha izleme şansı bulamayacağınız birbirinden hit filmlerle sürecek festival yolculuğu 26 Aralık’ta son buluyor.

slave

Steve McQueen’in Amerikan kölelik sistemindeki yaşamın çarpıcı kesitlerinden yola çıkarak gerçek bir hayat hikayesini anlattığı filmde, duygu yüklü sahneler, köle sınıfının yaşadığı dehşeti ve fiziksel zorlukları gözler önüne seriyor. Ödül sezonuna hızlı giren ve başta Bağımsız Ruh Ödülleri olmak üzere pek çok ödüle aday gösterilen film tanınmış sinema yazarlarının 2013’ün en iyi 10 filmi listelerine girmeyi başardı.

Biletler:

20-26 Aralık boyunca Cinemaximum Zorlu CenterLevent Cinemaximum Kanyon ve Beyoğlu Cinemaximum Fitaş’ta gösterimde olacak filmlerin, gündüz seanslarında 5TL ve akşam seanslarını 10TL’den satışa sunacağı biletleri çok yakında festival mekânlarında ve gişelerde.

rendezvous 16 copy